Ugrás a fő tartalomra

Ablakok? Jaj, ne már!

Pedig de. Elsőszülöttem szobájába rég megvettük a kuckó ablakát, és ... elakadtunk. Nem találtuk a hozzá illő másikat, a nagy ablakot. Annyira nem, hogy egy napon elkezdtem gyanakodni, mi van, ha ez egy jel? Mi van, ha azért nem megy, mert nem ez a jó irány? Mi lenne, ha elölről kezdenénk, újragondolnánk az egészet, ha elengednénk a kuckót az ablakával együtt?
Elsőszülöttem megértő volt (= eléggé kétségbe volt esve, hogy már mindenkinek van ablaka, csak neki nincs), megállapodtunk, hogy lesz kuckó az ő szobájában is, csak nem ott, nem úgy, ahogy eddig terveztük. Nem vesszük figyelembe a már meglévő ablakot, ha találunk olyat, ami pont illik alá, örülünk, ha nem, az sem baj, legfeljebb eladjuk a félkörívest.
Megkérdeztem a kisasszonyt, ő milyen ablakot szeretne, milyet tudna elképzelni a szobájába - hiszen ez a legfontosabb szempont. Kiderült, a gyereknek nincsenek nagy elvárásai: különleges, egyedi, olyan, amilyen senki másnak nincs, csak neki. (Azért látszik, hogy neveljük ezt a gyereket :-) Ó, ez könnyű lesz, simán szerzek egy különleges, egyedi ablakot.
És tényleg, rögtön elsőre találtam egy ígéretest. Mindenkinek tetszik, jó nagy, sok fény jön be, be is tudunk pakolni rajta, bukó-nyíló, hőszigetelt, kétszárnyú, ami azért jó, mert kinyitva csak kicsit lóg be a térbe. (A mostani lányszobában van egy 150x150-es ablak. Nem tudom ki találta ezt jó ötletnek, ha kinyitjuk, majdnem a szoba felét elfoglalja.) És ideológiai szempontból is védhető, ennek házikó alakja van, olyan, amilyet az óvodások rajzolnak, három egyenes vonal meg két ferde, méltó párja lesz a babaház ablaknak. Nem is egy ablak egyébként, hanem rögtön kettő, egymás mellé téve adnak ki egy házikót.
Ezt annyira komolyan gondoltuk, hogy megkértük az építészt, ő szerkesszen róla metszetet.

"A piros vonalak a torokgerenda helyét jelzik, ez mehet kicsit feljebb vagy lejjebb, de azért nem 1 méterrel. Az ablakot is tologathatjátok, én most a megszokott magasságba tettem, de ezt csak a nagy átlag szereti oda tenni!
(Ez bók volt) " - ezzel a kísérőszöveggel kaptuk meg a metszetet. Jól ismer bennünket ez az építész, naná, hogy nem 85 centis parapettel fogjuk beépíteni, milyen hülyén néz már így ki, mintha felcsúszott volna... Valahol 50-60 centi magasan kezdődik majd az ablak (az ablak maga 170 cm magas), úgy jobb lesz ránézni is, nem kell majd nyújtózkodni a kilincshez, és elfér fölötte a csigatartó konzol is.
Már megérkeztek, itt vannak nálunk, van minek örülni.

Az ablak kérdés lezárult - végre! - én meg jó dolgomban szomorkodok, hogy akkor most mihez kezdjek, mit írjak be a keresőbe?

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na de

egy  ilyen csapból  mibe fog folyni a víz? Egy ilyen zöld-arany csodához nem lehet odarakni egy sima fehér porcelánt. Én legalábbis nem vetemednék ilyesmire. Van nálunk egy varázsige. "Csak nyitott elmével és befogadó lélekkel  állj hozzá." Ha egy újabb lakberendezési ötletemet szeretném bemutatni a Páromnak, mindig így kezdem. Hidd el, tetszeni fog, csak elég nyitott elmével és befogadó lélekkel kell hozzáállni. Az esetek 90%-ban működik. (A fennmaradó 8 - 9%-ra érvként ott van az, ami a korábbiakban már bizonyított, az "emlékszel, először azt is hogy lerondáztad, aztán kiderült, hogy tök jó". És van 1 - 2%, amikor semmi nem segít. Ilyenkor gyakorlom az elengedést, hagyom az egészet, és nem búsulok, mert tudom, hogy úgyis kitalálok valami mást.) A mosdó keresésének is így kezdtem neki, nyitott elmével és befogadó lélekkel. Minden megoldás érdekelt. A fehér porcelánon kívül. Na és az üvegmosdón. Az már megvolt, pipa, azért ugyanabba a folyóba csak nem lépné

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunkori a képe