Ugrás a fő tartalomra

Mivel etetnek téged? 43.

A szünet előtti utolsó uzsonna.

 
 
Jé, rendes uzsonna pénteken! Úgy értem, nem croissant, nem csokis papucs, nem kakaós csiga és nem bukta.
Szendvics. És nem kevés benne a szalámi, és még savanyú uborka is van benne, nem is csak mutatóban. Nagyon finom az illata, akik szeretik a téli szalámi illatát, azok ezt a szendvicset is nagyon ínycsiklandónak találnák. A Párom bevállalta, és megette a szendvicset  a szendvics felét, azt mondta, tényleg finom volt. Az üres kenyeret nem ette meg, annak az egyik oldala száraz volt (ahogy össze volt fordítva a két kenyér, a külső), a másik pedig teljesen szétázott az uborkától (azért szoktuk magvajazni, hogy a zöldségek nedvessége ne áztassa el).


Összességében tehát ez egy jó uzsonna volt, gratulálok hozzá annak, akit illet.

Szerintem egy kis odafigyeléssel sokat lehetne javítani a menza színvonalán. Pl. nem hiszem el, hogy nem lehetne kitalálni valamit arra, hogy ne száradjamak ki az uzsik, mire a gyerekekhez jutnak.
És még egy titokzatos jelenségre felfigyeltem. Az uzsonnák mindig egyetlen hajszálvékony szalvétába vannak csomagolva. Egy teljesen átlagos 3 rétegű szalvéta külső rétegébe. Logikus magyarázat lenne, hogy spórolásból szedik szét a szalvétákat, mert ha a rétegeket külön használják fel, egy szalvétába 3 adag uzsonnát lehet becsomagolni.
Biztos, hogy nem ez a helyzet, mert mindig, minden gyerek uzsonnája a külső rétegbe van csomagolva - az a legszínesebb, a festett réteg.
Ki szedi szét a szalvétákat, miért és főleg, mit csinál a másik 2 réteggel???? Vagy erre is van valami szédületes uniós előírás?
 
Ui: Megvolt az iskolai karácsonyi ünnepség is. Volt műsor, zene, tánc, versek, betlehemes, és ajándékok is persze. Az iskolások ugyanolyan nasicsomagot kaptak, mint az ovisok. Az igazgatónő elmondta, hogy ezt az ajándékot városunk önkormányzatától kapták a gyerekek. Na hurrá!

Megjegyzések

  1. A titok: létezik olyan, hogy egyrétegű szalvéta. Fillérekért, nagyüzemi mennyiségben lehet venni. Akár színesen is.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Eddig azt hittem, az egyrétegű, éttermi szalvéta csak fehér színben kapható, ráadásul az csak egy négyzet, tehát nincs "gyárilag" 4 részre hajtva. És azért is gondoltam, hogy valaki "megdolgozza" a szalvétákat, mert az oviban többször megismertem a mi szalvétánkat. (Amikor még vittünk be szalvétát. Amióta az óvónők megszavazták, hogy legyen havi 500Ft a csoportpénz, nem viszünk semmi ilyesmit, úgy gondolom, évi 5000Ft-ból kell, hogy jusson szalvétára.)

      Törlés
  2. Azok, akik csomagolják az uzsit, a két réteget hazaviszik. Szerintem nem elképzelhetetlen.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Simán el tudom képzelni én is. De miért nem a színes réteget viszi haza?

      Törlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na de

egy  ilyen csapból  mibe fog folyni a víz? Egy ilyen zöld-arany csodához nem lehet odarakni egy sima fehér porcelánt. Én legalábbis nem vetemednék ilyesmire. Van nálunk egy varázsige. "Csak nyitott elmével és befogadó lélekkel  állj hozzá." Ha egy újabb lakberendezési ötletemet szeretném bemutatni a Páromnak, mindig így kezdem. Hidd el, tetszeni fog, csak elég nyitott elmével és befogadó lélekkel kell hozzáállni. Az esetek 90%-ban működik. (A fennmaradó 8 - 9%-ra érvként ott van az, ami a korábbiakban már bizonyított, az "emlékszel, először azt is hogy lerondáztad, aztán kiderült, hogy tök jó". És van 1 - 2%, amikor semmi nem segít. Ilyenkor gyakorlom az elengedést, hagyom az egészet, és nem búsulok, mert tudom, hogy úgyis kitalálok valami mást.) A mosdó keresésének is így kezdtem neki, nyitott elmével és befogadó lélekkel. Minden megoldás érdekelt. A fehér porcelánon kívül. Na és az üvegmosdón. Az már megvolt, pipa, azért ugyanabba a folyóba csak nem lépné

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunkori a képe