Ugrás a fő tartalomra

Cs

Elsőszülöttem a betűk bűvöletében él. Abban a korban van. Mára a cs jutott.
Kaptunk egy adag csicsókát. És örültünk neki.
Először arra gondoltam, úgy készítem el, mint a rakott krumplit, tojással, kolbásszal rétegezve, tejföllel a tetején. Aztán eszembe jutott, hogy csinálhatnánk belőle lapcsánkát is. Vagy tócsnit, ha valaki így ismeri.
Mire hazaértünk, a Párom lereszelte, tojással, fokhagymával, liszttel összekeverte, sózta, borsozta.



Nem is volt más hátra, mint egy kevés forró olajban kisütni.
Tejföllel, reszelt sajttal ettük.

Mutatom, mit műveltem ma.
Már régóta ígérgetem a szendvicsbárt, sokfelé, sokaknak beharangoztam, egyre több kérdést kapok, mi lesz már, mikor lesz már kész.
Csináltam hozzá szezámmagos hamburgerzsömlét. íme.

Így egész jól néz ki, gömbölyű, amilyennek lennie kell, de innen nézve

nem az igazi. Belekerül még egy-két hozzávaló, és nem is hamburger /szendvics lesz, hanem valami egyensúlyozós toronyépítő játék.
Ezért kipróbáltam, mi lesz, ha flíz helyett szivacsot rakok bele. Ez lett:

Elég lapótya, elég korongszerű, de így, paradicsommal, főtt tojással, salátával már jobb. Szerintem legalábbis.
És készült más is a szendvicsekhez. Ti szeretitek a szardíniás szendvicset? Nálunk mindenki nagyon. Mindig füstölt sprotnit veszünk hozzá, ezért nem csoda, hogy barnák lettek a szardíniák:
És a semlegesebb ízek kedvelőinek varrtam grillezett csirkemell szeleteket is:
Na, éhesek vagytok már?
Éééés akkor itt egy darab piros filc, meg egy darab zöld, és arany gyöngyök. Lehet találgatni!


Megjegyzések

  1. És ha a zsömlét flízzel töltenéd meg, de mielőtt levarrnád, tennél rá egy puhább kartonkorongot? akkor megtartaná a formáját.esetleg a korong alá egy kis flíz még, és nem lenne a belső oldala sem darabos..?
    De nekem így is tetszik, mert a flíz úgyis kicsit összelapul használat közben.

    Filcek: hú nehéz.. a gyöngyök magok..ubiszeletekre gondoltam a zöldből, de talán a 2 anyag egy valami..még nem tudom :)

    VálaszTörlés
  2. Csicsókát sosem ettem még tócsniként.. Jól hangzik!

    VálaszTörlés

Megjegyzés küldése

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na de

egy  ilyen csapból  mibe fog folyni a víz? Egy ilyen zöld-arany csodához nem lehet odarakni egy sima fehér porcelánt. Én legalábbis nem vetemednék ilyesmire. Van nálunk egy varázsige. "Csak nyitott elmével és befogadó lélekkel  állj hozzá." Ha egy újabb lakberendezési ötletemet szeretném bemutatni a Páromnak, mindig így kezdem. Hidd el, tetszeni fog, csak elég nyitott elmével és befogadó lélekkel kell hozzáállni. Az esetek 90%-ban működik. (A fennmaradó 8 - 9%-ra érvként ott van az, ami a korábbiakban már bizonyított, az "emlékszel, először azt is hogy lerondáztad, aztán kiderült, hogy tök jó". És van 1 - 2%, amikor semmi nem segít. Ilyenkor gyakorlom az elengedést, hagyom az egészet, és nem búsulok, mert tudom, hogy úgyis kitalálok valami mást.) A mosdó keresésének is így kezdtem neki, nyitott elmével és befogadó lélekkel. Minden megoldás érdekelt. A fehér porcelánon kívül. Na és az üvegmosdón. Az már megvolt, pipa, azért ugyanabba a folyóba csak nem lépné

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunkori a képe