Ugrás a fő tartalomra

A Soktornyú Kastélyt

tehát tündércsillám borítja. 
Bármennyire ijesztő is volt a tegnapi jelenet, azért azt el kell ismerni, hogy a tündércsillám jól hangzik. Regényes lelkületű kisasszonyok számára pedig nagyon jól hangzik. Főleg, hogy a könyvből az is kiderül, hogy ez a tündércsillám ragyog a sötétben. 
Az ötletet, miszerint építsük meg a soktornyú kastélyt tornyostul, csillámostul, mindenestül, a tömegek hangos lelkesedéssel fogadták. 

A kastély könnyű lesz, csak papírgurigák, azokra tető, és kész is. 
Csak az hibádzott, hogy október elején kezdtük el gyűjteni a gurigákat, így olyan nagyon sok tornya nem lett a kastélyunknak. 


Amíg a kisasszonyok fekete temperával lefestették a gurigákat tornyokat, én gyorsan megcsináltam a tetőket. Kartonra egy tálkát körberajzoltam, a kört kivágtam, a kört három (nagyjából) egyforma részre vágtam, a körcikkeket kúppá hajlítottam, tűzőgéppel megtűztem.
Festés után a tetőket ragasztópisztollyal a tornyokra ragasztottuk, majd a tornyokat egymáshoz.

Már csak a tündércsillám hiányzik

Amilyen könnyen kitaláltam, hogy csináljuk meg a kastélyt, ezen a tündércsillámon annyit törtem a fejem. Hogy miből legyen, és milyen technikával rakjuk a kastélyra. 
A regényben a madarak szórták, tehát a festés, a szó klasszikus értelmében, ecsettel kenegetve nem jó megoldás. 
Az is kizárt, hogy veszünk csillámport, és csak simán rászórjuk. Ha nem akarunk életünk végéig csillámporban járni (HA nem akarunk), akkor azt valamivel meg kell kötni, hozzá kell ragasztani a kastélyhoz.
Keverjük tapétaragasztóba a csillámport, és permetezzük rá virágpermetezőből a kastélyra. Mondjuk van rá esély, hogy ez a ragasztós-csillámos massza eltömítené a permetezőt. Meg amúgy is, a tapétaragasztó túl kocsonyás, a por meg túl csillámos, keressünk inkább valami más megoldást.
- Létezik olyan fluoreszkáló festék, ami spray formátumban kapható? 
Ezt a kérdést tettem fel a kedvenc barkácsáruházam festékosztályán a kedvenc eladómnak. És tudjátok, mit válaszolt?
- Milyen színben szeretné? Piros és zöld biztosan van, de szokott lenni kék és sárga is, megnézem, hogy most van-e. Mire szeretné használni?
Elmondtuk, hogy soktornyú kastélyt csinálunk, és már csak a tündércsillám hiányzik róla, és türelmesen végighallgatta a vitánkat arról, melyikünk hogy emlékszik, milyen színű is a tündércsillám (mondjuk a vitát gyorsan rövidre zártuk, mindenki máshogy emlékszik, de legalább ragaszkodik a véleményéhez :-), és nem nézett hülyének. Sőt, még arról is segített meggyőzni a kisasszonyokat, hogy a neonzöld festék sokkal jobban látszik majd a fekete tornyokon, mint a piros.

Itthon aztán elképzeltük, hogy szórják a madarak a tündércsillámot a soktornyú kastélyra, és megnyomtuk a spray gombját. 


Most az ablakpárkányon van a kastélyunk, és ha a sötétben zseblámpával megvilágítjuk, igazán kísértetiesen ragyog.



Továbbra is gyűjtjük a papírgurigákat, hogy jövő halloweenre igazán soktornyú legyen a kastély.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunko...

Mivel etetnek téged? 26.11

Megvolt az ovis karácsonyi ünnepség. Nem részletezem, nem volt sem jobb, sem rosszabb, mint szokott. Mire a gyerekek visszaértek a tornateremből, a csoportszobában várták őket az ajándékok. Persze a gyerekek azonnal nekiláttak bontogatni, én Másodszülöttemnek és a barinőjének segítettem. Amikor megláttam végre megértettem, mit rejt a csomag, a fejemben megszólalt (jó hangosan) a kedvenc moldvai csujogatásom:   Napvilág, holdvilág, megbolondult a világ!   Ezt nézzétek, mit kaptak a gyerekek az oviban a Jézuskától:     Egy babát, aki egy babakocsit tologat, amiben két kutya van ! Erre nevelik a gyerekeket???!!! Hogy édes kis kutyuskákat tologassanak babakocsiban???!!! Ja, az ovi pedagógiai programjában az szerepel, hogy a néphagyományok őrzésének kiemelt szerepe van. Nem azt várom, hogy kendert tiloljanak, de azért ne arra neveljék már őket, hogy az embergyerek helyét cuki kis kutyusokkal is ki lehet tölteni.   És ha ez még nem lenne elég, ...