Ugrás a fő tartalomra

Tapétázunk?

A tapéta sokáig fel sem merült. Gyerekkoromban szerzett és mind a mai napig fájó traumáim egyike a szocializmus végnapjaiban kapható tapétakínálat. Volt a nagy virágos és a kis virágcsokros. A szobámba olyan jutott, amin nagyobb virágcsokrok és a csokrok között kisebb egy-egy szál virágok IS voltak. 
Az így eltöltött éveknek szerintem logikus és természetes következménye, hogy amint lehetett a sima, egyszínű festett falra váltottam. És bár azóta sok helyen laktam, soha nem is vágytam másra (többre), mint a puszta festett falra.
Én továbbra is boldog vagyok az egyszerű, fehér falak közt, de most más helyzet van, most a kisasszonyok szobáját rendezem be, olyan környezetet kell kialakítani, amilyenben ők jól tudják magukat érezni (a józan ész határain belül).*

Másodszülöttem nagyon jól viseli (=igényli), ha ömlenek rá a vizuális ingerek. Amikor a Gatsby filmet néztem, a kisasszony jutott eszembe, hogy ő mennyire tudná értékelni ezt a környezetet.




Az egyszínű falakat ő ugyanolyan rosszul viselné, mint annak idején én a virágos tapétát. 
Színes, mintás falat pedig legkönnyebben tapétával lehet elérni.
És ekkor ért az újabb sokk tapéta ügyben. Nagyon (nagyonnagyonnagyonnagyon) megváltozott a tapéta kínálat. A legnagyobb gond, hogy lehetetlen választani, annyi szép van. Hetekig nézegettem az internetes tapétaáruházak kínálatát, aminek az lett az eredménye, hogy a végén már vagy 50 tapétát akartam egyetlen szobába felragasztani.
Végül háromban egyeztünk ki. 
Felkerekedtünk hát tapétát venni. Mivel három különböző tapétát akartunk egyetlen szobába, mindenképp "élőben" (nem monitoron) szerettük volna látni, mi is kerül majd a falra, három különböző mintával, színnel, árnyalattal nagyon könnyű elcsúszni.
És ekkor derült ki, hogy nem a sok szép tapéta közül választani a legnehezebb, hanem a kiválasztottat megvenni. A tapétaáruházak raktárkészlete gyakorlatilag nem is létezik. 
Nekünk egy-egy tapétából csak néhány tekercsre volt szükségünk, de mindenütt csak mosolyogva vonogatták a vállukat, hogy két-három hét... Minimum. 
Végül, a sokadik boltba úgy mentünk be, hogy azt vesszük meg, amiből van elég a raktárban. 
Ééééés, hogy még könnyebb legyen, mindezt úgy, hogy az érintett, akinek a szobájába kerül majd a három tapéta, nem tudott velünk jönni. Tehát nekünk kellett kitalálni, milyen tetszene a kisasszonynak.

A lilásszürke-kicsitgyöngyházfényű-bársonyosat már mutattam.


Milyet lehetne ehhez felrakni? 
Naná, hogy aranycikornyás-gyémántosat!




Ha rásüt a Nap, a gyémántok ragyognak. 



Rögtön két változatban, csak hogy nehogy eltunyuljon a szemünk :-)




Szerinted hogy néz majd ez ki felrakva?

* Ui 1.: Igen, ez még belül van a józan ész határain.
Ui 2.: Másodszülöttem tetszését elnyerték a tapéták, mind a három. Csak annyit kért, hogy majd jól válasszunk kiegészítő színt hozzájuk. Ő valami élénk, fényesre gondolt, ami eléggé elüt a tapétáktól, nehogy az legyen a vége, hogy beleolvad a háttérbe.


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunko...

Mivel etetnek téged? 26.11

Megvolt az ovis karácsonyi ünnepség. Nem részletezem, nem volt sem jobb, sem rosszabb, mint szokott. Mire a gyerekek visszaértek a tornateremből, a csoportszobában várták őket az ajándékok. Persze a gyerekek azonnal nekiláttak bontogatni, én Másodszülöttemnek és a barinőjének segítettem. Amikor megláttam végre megértettem, mit rejt a csomag, a fejemben megszólalt (jó hangosan) a kedvenc moldvai csujogatásom:   Napvilág, holdvilág, megbolondult a világ!   Ezt nézzétek, mit kaptak a gyerekek az oviban a Jézuskától:     Egy babát, aki egy babakocsit tologat, amiben két kutya van ! Erre nevelik a gyerekeket???!!! Hogy édes kis kutyuskákat tologassanak babakocsiban???!!! Ja, az ovi pedagógiai programjában az szerepel, hogy a néphagyományok őrzésének kiemelt szerepe van. Nem azt várom, hogy kendert tiloljanak, de azért ne arra neveljék már őket, hogy az embergyerek helyét cuki kis kutyusokkal is ki lehet tölteni.   És ha ez még nem lenne elég, ...