Ugrás a fő tartalomra

Húsvét



Persze megvoltak a kötelezők. Volt tojásfestés, sonka, kalács, locsolkódás, minden, ami kell a húsvéthoz.
Volt répatorta is, természetesen húsvéti dizájnnal.
Megsütöttem a tortát. Kicsit púpos lett, ezért egyenesre vágtam.

A kör két oldalán bevágtam egy-egy íves vonalat a füleknek, és kicsit elhúztam a fejtől.
Rákentem a mascarpone-s krémet.
És megcsináltam az arcvonásait. Az orra egy piros szívecske lett, külön ezért vettem valami cukormáz-díszítő tollat, vagy inkább tubus-szerű eszközt. Így, utólag azt mondom, nem kellett volna. Nem volt olyan könnyű dolgozni vele, mint képzeltem, iszonyatosan édes a massza, ami benne van, ráadásul másnapra amorf pacává alakult az egész. Legközelebb egy szívecske alakú szórócukorral intézem el ezt a részét.
Főleg, hogy a nagy része még csak ezután következett. Az olvasztott csokit egy kés hegyéről csorgatva "rajzoltam meg" az arcvonásait és a kontúrokat.


És ami nélkül szintén nincs húsvét: a tojáskeresés.
Nálunk a húsvéti nyúl nem a kertben rejti el a tojásokat. Annyira azért nem bízunk a kutyában, hogy egy egész éjszakára egyedül hagyjuk a kertben egy halom csokitojással. És mi az izgalom abban, ha egy jól ismert, zárt kertben előre elrejtett tojásokat kell összegyűjteni?
Mi hetekkel húsvét előtt kezdjük a tojásvadászatot. Mi, mármint a felnőttek. Kis méretű, töltött tojásokra vadászunk. Mert azokat jól lehet dobni és nem törnek be landoláskor. Néhány éve még alig árultak ilyet, de most már elég jó a választék. Most az a bajom, hogy miért csak tejcsokis tojásokat lehet kapni szinte mindenütt.
Ha a tojások megvannak (jó sok), akkor azon kezdünk el spekulálni (még mindig csak mi, felnőttek), hogy milyen idő lesz. Azt reméljük, hogy nem fog esni, de széldzsekis idő lesz. Vagy kardigános, vagy pulcsis. Az a lényeg, hogy olyan ruhát vehessünk fel, aminek nagy zsebe van. Mert abban lapulnak majd a tojások.
És akkor húsvét hétfőn kimegyünk ide:


Nem, ez nem Írország, bár én kb. ilyennek képzelem a képek alapján, hanem a sóskúti domboldal. A kisasszonyok elszántan nekivágtak a domboldalnak, hogy meglássák, hol szalad a húsvéti nyuszi, és ha futás közben dobál  el tojásokat, azt felszedjék.
Az a jó, ha épp annyival vannak előttünk, hogy át tudjuk dobni a tojásokat a fejük fölött - pedig mennyire nem értettük, miért kell a kislabdadobást gyakorolni - , de nem veszik észre, hogy lendítjük a karunkat.
Ezt a játékot (pulyahülyítést) még nekem találták ki a szüleim, de azóta már sok kisgyerek látta szaladni a húsvéti nyulat a családban.
És hogy lehet rávenni egy fáradtságtól nyafogó gyereket arra, hogy fusson felfelé egy dombon? Csak annyit kell mondani neki, hogy én ott mintha láttam volna egy nyuszit!


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunko...

Mivel etetnek téged? 26.11

Megvolt az ovis karácsonyi ünnepség. Nem részletezem, nem volt sem jobb, sem rosszabb, mint szokott. Mire a gyerekek visszaértek a tornateremből, a csoportszobában várták őket az ajándékok. Persze a gyerekek azonnal nekiláttak bontogatni, én Másodszülöttemnek és a barinőjének segítettem. Amikor megláttam végre megértettem, mit rejt a csomag, a fejemben megszólalt (jó hangosan) a kedvenc moldvai csujogatásom:   Napvilág, holdvilág, megbolondult a világ!   Ezt nézzétek, mit kaptak a gyerekek az oviban a Jézuskától:     Egy babát, aki egy babakocsit tologat, amiben két kutya van ! Erre nevelik a gyerekeket???!!! Hogy édes kis kutyuskákat tologassanak babakocsiban???!!! Ja, az ovi pedagógiai programjában az szerepel, hogy a néphagyományok őrzésének kiemelt szerepe van. Nem azt várom, hogy kendert tiloljanak, de azért ne arra neveljék már őket, hogy az embergyerek helyét cuki kis kutyusokkal is ki lehet tölteni.   És ha ez még nem lenne elég, ...