Ugrás a fő tartalomra

Mivel etetnek téged? 26.4

Az első hét tapasztalatai.
Másodszülöttemék tortáztak az oviban, valamelyik gyerek szülinapját ünnepelték. Ilyenkor mindig marad szörp, tehát egész héten szörpöt ittak. A gyümölcsöt nem látott, bolti változatot, mart valami ÁNTSZ előírás szerint csak számlával igazolt eredetű enni-, innivaló vihető az oviba.

Elsőszülöttemék osztálya pénteken családi délutánt tartott, batyus buli megoldással.
Hogy még nagyobb legyen az érzés, a tanárnénik ebéd után elvitték a bandát fagyizni. Két fagyizó is van az iskola 2 perces körzetében, az egyikben finom, jó minőségű fagyi kapható, és olyan különlegességekre is rá lehet csodálkozni, mint a gyümölcsből készült gyümölcsfagyi.
A másik fagyizóban a "tekerős" változat kapható, abból is a létező legrosszabb, én egyszer kóstoltam, szerintem vízzel hígított tejpor + aroma + ételfesték, igazán annyira rossz, hogy sok gyerek sem szereti. A tanárnénik viszont igen, gondolom, azért viszik mindig oda fagyizni a gyerekeket.
Ezek után a családi napon halmokban állt a keksz és a süti. Nagyon kellemes meglepetés volt, hogy nagyon sokan házi sütit hoztak, és többen tettek ki az asztalra gyümölcsöt is (és bizony, ették a gyerekek), sőt, az egyik anyuka 2 kenyeret, egy nagy adag feldarabolt paprikát, és egy nagy tál padlizsánkrémet rakott ki az asztalra (amiből mondjuk a gyerekek nem ettek, de nem is bántuk, legalább több jutott nekünk).


Uzsonnára csokis croissant-t kaptak. (Aki evett már croissant-t, az tudja, hogy ez az elnevezés a menzán csupán az eufémizmus illusztrálására szolgál.) Kép nem készült róla, igazából el sem hoztuk, de épp úgy nézett ki, mint tavaly ősszel a csokis papucs.

Ezek után, amikor megkérdeztem, mi legyen a vacsora, azt a választ kaptam, hogy mindegy, csak sós legyen!
És ne legyenek kétségeitek, a maradék üdítőket, kekszeket a gyerekek fogják megkapni, gondolom a jövő héten folyamatosan.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A meseszámok

is változnak. Mi még úgy tanultuk, hogy a leggyakoribb meseszámok a 3 (próba, királyfi, királylány), a 7 (sárkány feje) esetleg 9, 77 vagy 99 (szoba). De mostanában úgy tűnik, a 100-nak van mágikus, misztikus jelentése, az lett az új meseszám. Az épp aktuális miniszterelnök a hivatalba lépése után 100 nappal tart helyzetértékelést, az új főnök kér 100 napot, hogy kicsit legalább átlássa, mi folyik a birodalmában, az olimpia előtt 100 nappal ünnepséget rendeznek, és a post it (az a kis ragasztócsíkos jegyzetlap) is éppen 100 lapos. Ez már nem lehet véletlen. Nálunk meg néha akkora a várakozás, hogy a 4 emeletes várakozás tornyot nagyon kicsinek érezzük. Így hát felhoztam a pincéből egy használaton kívüli képkeretet, és ezt csináltam: A  post it et persze az üvegre ragasztottam, kívülről, minden reggel letépünk egy lapot a tömbről. Ezentúl a Ne irigykedj, csináld utánam! rovatban találjátok meg a könnyen, gyorsan, olcsón megvalósítható ötleteket.

Na de

egy  ilyen csapból  mibe fog folyni a víz? Egy ilyen zöld-arany csodához nem lehet odarakni egy sima fehér porcelánt. Én legalábbis nem vetemednék ilyesmire. Van nálunk egy varázsige. "Csak nyitott elmével és befogadó lélekkel  állj hozzá." Ha egy újabb lakberendezési ötletemet szeretném bemutatni a Páromnak, mindig így kezdem. Hidd el, tetszeni fog, csak elég nyitott elmével és befogadó lélekkel kell hozzáállni. Az esetek 90%-ban működik. (A fennmaradó 8 - 9%-ra érvként ott van az, ami a korábbiakban már bizonyított, az "emlékszel, először azt is hogy lerondáztad, aztán kiderült, hogy tök jó". És van 1 - 2%, amikor semmi nem segít. Ilyenkor gyakorlom az elengedést, hagyom az egészet, és nem búsulok, mert tudom, hogy úgyis kitalálok valami mást.) A mosdó keresésének is így kezdtem neki, nyitott elmével és befogadó lélekkel. Minden megoldás érdekelt. A fehér porcelánon kívül. Na és az üvegmosdón. Az már megvolt, pipa, azért ugyanabba a folyóba csak nem lépné

Na, mi van a plafonon?

Tégla! Erről nem volt szó, ezt nekünk senki nem mondta, pedig ez tégla. Tégla betonban. Hívtuk is az építészt, de hirtelen, hogy helyzet van. Biztatott, hogy folytassuk a feltárást, előbb-utóbb csak találunk mást is a téglán és a betonon kívül. Ha a vakolatot verjük le, széltében terjeszkedünk, és sikerül elég nagy területen leverni, akkor találhatunk egy gerendát. Ha nagy területen nem látunk gerendára utaló jeleket, akkor próbáljunk a dolog mélyére  ásni  vésni, a téglás betonban egy vashálót kellene fellelni. Ez bizony tégla És megvaaaan! Akárhogy is nézem, itt egy gerenda! Újabb telefon az építésznek, eldicsekedtünk a gerendánkkal, ő is velünk örült egy kicsit, aztán szólt, hogy keresni kéne egy másik gerendát is, és lemérni, milyen távol vannak egymástól. És ha már úgyis méricskélünk, mérjük meg azt is, milyen szélesek a gerendák. Rajtunk ne múljon. Feltártunk 2 darab, 15 cm széles vasbeton gerendát egymástól 75 centiméterre. Az a kunkori a képe